Trasy rowerowe przez lasy – Gąski

Gąski to malownicza miejscowość w województwie zachodniopomorskim. Znajduje się w między Mielnem a Sarbinowem. Jest to nie duży teren, jednak coraz bardziej popularny pod względem turystycznym. Co roku przybywa tu wielu turystów, chętnych odwiedzić okoliczne atrakcje, a także nacieszyć się urlopem w nadmorskim kurorcie, gdzie liczyć można na ciszę, spokój i kontakt z naturą.

Gąski to wyjątkowo mała miejscowość, dlatego baza noclegowa także nie jest zbyt rozległa. Składa się przede wszystkim z kwater prywatnych. Cieszą się one popularnością ze względu na przystępne ceny. Mamy tu możliwość noclegu w sezonie letnim, kiedy jest to centrum tego gorącego okresu – zawsze bowiem znajdzie się jakieś wolne lokum. Komfort i gościnni gospodarze są domeną tego miejsca.

Jednym z największych atutów Gąsek są piaszczyste, szerokie plaże. Latem, w sezonie wakacyjnym strzeżone są przez profesjonalnych ratowników, dzięki czemu można czuć się tu bezpiecznie. Oczywiście pamiętać trzeba o przestrzeganiu regulaminu. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, z uwagi na bezpieczeństwo i dogodną lokalizację miejscowości. Dzięki temu, że znajduje się niedaleko większych kurortów takich jak Ustronie Morskie czy Mielno jest interesująca pod względem atrakcji i możliwości. Jednocześnie nie stanowi najbardziej zatłoczonego punktu na wybrzeżu i nawet w sezonie można tu znaleźć kameralne miejsce dla siebie i najbliższych. Także dzięki lokalizacji, do większych atrakcji jest bardzo niedaleko. 

Wycieczki rowerowe to także aktywność, która jest tutaj bardzo popularna. A to ze względu na świetnie przygotowane trasy rowerowe będące jedną z tutejszych atrakcji. Dostępne są szlaki o różnej długości i trudności do przebycia dzięki temu z góry można ocenić czas i wysiłek jaki trzeba będzie poświęcić. Jednocześnie tory są wyjątkowo malownicze i przyjemne. Nawet na dłuższej wycieczce nie można się nudzić. Atutem są oczywiście okoliczne lasy ciągnące się przez długie kilometry. Świeże powietrze jakim emanują oraz leśny klimat pozwalają na pełny relaks i odpoczynek od miejskiego zgiełku.

Jedną z większych niespodzianek turystycznych tego miejsca jest także latarnia morska, uznawana za drugą pod względem wysokości w Polsce. Mierzy ona ponad 50 metrów. Powstała pod koniec XIX wieku, a historia jej budowy jest ciekawa i warta poświęcenia uwagi. Ze szczytu powydziwiać można niesamowita panoramę okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *