Sportowe oblicze Władysławowa

Miłośnicy siatkówki plażowej z pewnością o wiele wyżej cenią sobie aktywny wypoczynek na boisku, gdzie brodząc w złotym piasku zdobywają kolejne punkty w rozgrywce, niż bierne leżenie na ręczniku i korzystanie z dobrodziejstw słońca. Rosnące zainteresowanie tym sportem sprawia, że w czasie lata w wielu nadbałtyckich miejscowościach organizowane są specjalne turnieje sportowe – nierzadko z cennymi nagrodami – w których udział biorą już nie tylko amatorzy.

Dlaczego Władysławowo?

Przykładem może być nadmorskie Władysławowo, gdzie co roku zjeżdżają się dziesiątki drużyn z całego kraju, nierzadko również kilka zespołów zagranicznych, które biorą udział w wielodniowym turnieju piłki siatkowej. Wybór miasta na sporą imprezę nie jest wcale przypadkowy – świadczy za nim przede wszystkim doskonałe położenie tuż przy wejściu na Mierzeję Helską, bliskość Trójmiasta oraz doskonała baza noclegowa (np. Władysławowo noclegi w Meteorze). To ta ostatnia sprawia, że zjeżdżający do miasta sportowcy mogą nie tylko korzystać z komfortowych warunków do snu i wypoczynku, ale także do regeneracji. Sporo hoteli i pensjonatów prócz oferty noclegowej posiada bowiem też ofertę rekreacyjną: salony masażu, domowe SPA, siłownie a nawet niewielkie baseny.
Jeżeli z kolei sportowcy cenią sobie raczej ciszę i spokój, mogą również wybrać noclegi w hotelach znajdujących się z daleka od ścisłego centrum miasta, gdzie w odpoczynku nie będzie przeszkadzał im dyskotekowy hałas i tysiące głosów turystów przechodzących pod oknami. Wybór, jaki daje miejska baza noclegowa, jest dopasowany do każdego, nawet najbardziej wymagającego sportowca.

Turniej Gran Prix

Udział w zawodach – jak zostało wspomniane wcześniej – często biorą nie tylko sportowcy-amatorzy, dla których to niekiedy pierwsza tak wielka impreza. W okresie letnim częstymi gośćmi takich turniejów są również zawodowi siatkarze, którzy na co dzień grają w drużynach polskiej PlusLigi, lato wykorzystują zaś nie tylko na odpoczynek, ale także na dodatkową formę treningów. Ze względu na swoją popularność turniej we Władysławowie jest często odwiedzany także przez reprezentantów Polski w siatkówkę, a swoją stałą obecność zaznaczają co roku przedstawiciele ZAKSY, Skry czy Resovii, a więc czołowych zespołów z najlepszej ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *