Noclegi Marina Wilkasy

Wilkasy to piękna, malowniczo położona wśród Krainy Wielkich Jezior Mazurskich {informacje}, wieś. Nic zatem dziwnego w tym, iż każdego roku odwiedzają ja tysiące turystów z kraju, ale i ze świata. Jest to bowiem miejsce wyjątkowe. Wśród kilku rozległych jezior {o których tutaj trochę więcej), a bezpośrednio nad jednym z największych w tym regionie – nad Jeziorem Niegocin, wśród pięknych gęstych lasów znajduje się ta mała wieś, a przy niej jedna z największych na Mazurach marin – Marina Wilkasy. To ona od wielu lat stanowi turystykę w tym regionie.

Baza noclegowa wsi również w głównej mierze opiera się na bazie noclegowej mariny. To tutaj schronienie znajdzie nawet 500 przyjezdnych, bez względu natomiast jakich warunków oni oczekują, takie też znajda noclegi. Wilkasy dysponują bowiem zarówno ekonomicznymi polami campingowymi i domkami letniskowymi, jak również wysokiej klasy hotelami {Wilkasy noclegi z Meteora}. Wśród nich znajduje się właśnie Centrum rehabilitacji SPA Marina oraz Hotel Marina Club.

AZS Wilkasy to przed wszystkim największe w regionie centrum sportowe, które w swojej ofercie posiada kompleks kortów tenisowych i boisk sportowych. Znajdują się tu 3 hale sportowe, z których można korzystać cały rok. Jedna z nich to kort tenisowy ze sztuczną trawą. Na zewnątrz są dwa boiska typu Orlik oraz jeden plac do gier zespołowych. Na miłośników plażowych sportów czekają aż 4 boiska. Znajduje się tu także nowoczesna siłownia i sala fitness. Na miłośników wodnych sportów czeka 25 metrowy basen wchodzący w skład paku wodnego.

W ośrodku AZS Wilkasy w Centrum Rehabilitacji & Spa można zrelaksować się po intensywnych zajęciach nad jeziorem lub boiskach sportowych. Na gości czekają sauny fińskie, łaźnie parowe, wanny Spa z hydromasażem lub jacuzzi. Można także oddać się ręce specjalistów i skorzystać z wielu zabiegów odnowy biologicznej. Każdego roku przybywa tu głównie jeden typ turysty. Są to osoby kochające sporty wodne, żeglugę, szanty, pieśni i Mazury przede wszystkim – które niezmiennie kojarzą się z żeglugą, które bez portów, bez łodzi i żaglówek nie istnieją. Wilkasy zatem, potrafią w sobie rozkochać, nic zatem dziwnego, że kto raz tutaj przybył, pragnie tutaj wracać każdego roku. Okolice te bowiem mają swój niepowtarzalny urok, którego nie da się odtworzyć nigdzie indziej.

 

5 thoughts on “Noclegi Marina Wilkasy

  1. nigdy nie byłem pod żaglami, ale koledzy mnie co roku namawiają, może w tym sezonie uda się gdzieś w okolicy wynająć tani nocleg, bo nauka może kilka dni potrwać 😉

  2. Ja się boję żeglowania, więc na łódkę wsiadam w kapoku i z doświadczonymi żeglarzami tylko, ale i tak kocham nocleg w Wilkasach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *