Godne polecenia atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to miasto zlokalizowane w północno-zachodniej Polsce. Miasto jest położone na Pomorzu Zachodnim. Kołobrzeg jest uzdrowiskiem z trzema letnimi kąpieliskami morskimi. Miasto to zostało założone w VIII wieku a prawa miejskie uzyskało w roku 1255. Liczba ludności w mieście Kołobrzeg wynosi około czterdzieści siedem tysięcy, a jego powierzchnia to ponad 25 kilometrów kwadratowych.

Kołobrzeg leży w obrębie klimatów bałtyckich. Uzdrowisko prowadzi leczenie w następujących kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, cukrzyca, otyłość, choroby endokrynologiczne, osteoporoza oraz choroby skóry.

W Kołobrzegu znajdują się także godne odwiedzenia atrakcje, na przykład Muzeum Oręża Polskiego. Prezentowane są tam zbiory militariów, które pochodzą z różnych okresów czasu: od wczesnego średniowiecza do współczesności. W tym mieście odbywają się także imprezy cykliczne takie jak Festiwal Szant „Na Fali”, który odbywa się w maju, Regaty „Srebrny Dzwon”, Kołobrzeski Piknik Wojskowy, Sunrise Festival, Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Katedrze, Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” oraz Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Interfolk.

Zostając na dłużej w Kołobrzegu warto poszukać noclegów  które ułatwią nam odpoczynek po dniu pełnym zwiedzania. Jeśli interesuje nas zakwaterowanie w apartamencie to możemy zatrzymać się w obiekcie Apartamenty Reksor. Są one zlokalizowane w miejscowości Kołobrzeg przy ulicy Morskiej. Obiekt ten posiada w swojej ofercie 50 miejsc noclegowych. W ofercie obiektu znajduje się 15 domków letniskowych. Cena wynajmu domku letniskowego plasuje się od 120 złotych do 350 złotych. Każdy apartament wyposażony jest w kuchnię, łazienkę z kabiną prysznicową, balkon, telewizor oraz sprzęt plażowy. Ponadto z okien niektórych apartamentów rozciąga się piękny widok na kołobrzeski port, latarnię morską oraz morze. Warto wiedzieć, iż w pobliżu obiektu znajduje się mnóstwo smażalni ryb oraz pub. W niedalekiej odległości od obiektu zlokalizowany jest strzeżony parking, sklep spożywczy, gabinet kosmetyczny oraz fryzjer. Będąc w Kołobrzegu warto zobaczyć konkatedrę diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W mieście znajduje się również cerkiew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *