Ferie w Zwardoniu

Na terenie województwa śląskiego na przełęczy Zwardońskiej leży malownicza wieś o nazwie Zwardoń. To jedno z najczęściej uczęszczanych przez turystów miejsc zarówno w czasie zimowym, jak i letnim. Mimo, że powierzchnia samej miejscowości jest niewielka, wyjątkowa lokalizacja sprawia, że okolica usiana jest różnorodnymi atrakcjami.

Punkty usługowe i gastronomiczne są dobrze rozwinięte. W pobliskich restauracjach można zjeść smaczne, regionalne posiłki. Dania przygotowywane przez kucharzy wyprowadzają w klimatyczną, górską atmosferę.

Gospodarze oferują liczne możliwości noclegowe. Baza noclegowa jest dość rozbudowana, jak na tak małą miejscowość. Cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze względu na kameralną atmosferę i gościnnych gospodarzy. Wypoczynek można znaleźć w pensjonatach i apartamentach [] – do wynajęcia odrobinę drożej ale niezwykle luksusowo. Jest wielu chętnych na rezerwacje zwłaszcza w najbardziej obleganych sezonach, dlatego pamiętać należy o wcześniejszej rezerwacji.

Wiele okolicznych atrakcji istnieje przede wszystkim ze względu na bardzo korzystne ukształtowanie terenu. W okolicy znajdują się trzy przejścia graniczne, z czego jedno jest szlakiem turystycznym.

Z uwagi na to, że wieś leży w przełęczy są wyjątkowe warunki zwłaszcza dla narciarzy i miłośników sportów na śniegu. Sezon utrzymuje się długo, ponieważ śnieg nie topnieje tak szybko, jak w innych popularnych kurortach narciarskich. W Zwardoniu jest kilka ośrodków sportowych, które oferują lekcje jazdy na nartach, wypożyczalnie sprzętu ale też noclegi.

Dostępnych jest co roku około dwudziestu tras narciarskich – świetnie przygotowanych przez okolicznych mieszkańców. Wizyta zimą to wspaniała alternatywa dla każdego, kto lubi długą i mroźną zimę.

Latem przybywają miłośnicy przyrody ze względu na niesamowity rezerwat, jaki znajduje się w okolicy Zwardonia. Są różnorodne okazy drzew – niektóre bardzo stare i sięgające 35 metrów wysokości, robią olbrzymie wrażenie. To także dom dla dzikich zwierząt, które zostawiają swoje ślady na dróżkach i szlakach.

Wspaniałe trasy wspinaczkowe oraz kilkanaście szlaków turystycznych to kolejny atut okolicy. Każdy znajdzie odpowiednią drogę dla siebie a jedność z naturą i piękne krajobrazy sprawią, że wymarzony urlop będzie bajkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *