Basen Szymoszkowa obok Kościeliska

Góry kojarzą się nam z długi wędrówkami, spacerami po dolinach oraz ze wspinaczkami na szczyty. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy zabieramy dziecko na taką wyprawę. Jeśli myślicie, że będzie ono grzecznie z wami chodziło, jesteście w dużym błędzie. Taka podróż jest bardzo męcząca, więc już od samego początku musicie uzbroić się w cierpliwość. Nie ma innego wyjścia, szkrab będzie marudził i to wcale nie cicho. To jednak normalne, wakacje z dzieckiem to nie przelewki i to głównie pod najmłodszych domowników układa się plan wyjazdu.

Dobrym rozwiązaniem będzie włączenie do waszego planu urlopu rozrywki. Jeśli dziecko będzie wiedziało, że po dwugodzinnej wędrówce, będzie mogło pobawić się na placu zabaw, w basenie czy innym miejscu stworzonym dla najmłodszych, wycieczka po górach powinna układać się lepiej i sprawniej. Oczywiście takich miejsc w nie brakuje, ponieważ to sprzyja wszelkim przedsięwzięciom związanym z rozrywką. Do wyboru mamy na przykład baseny czy parki linowe, których w naszych górskich kurortach jest kilka.

Dzisiejszy tekst poświęcony będzie Kąpielisku Szymoszkowa, który znajduje się na Polanie Szymoszkowej niedaleko Kościeliska. Jest to mała miejscowość turystyczna położona w zachodnich Tatrach (czytaj tu – Tatry Zachodnie). Bez problemu uda nam się wynająć tam pokój w przytulnym pensjonacie czy domu wczasowym. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się dojazdami z niżej położonych miejscowości. Na nasze szczęście Kościelisko posiada rozbudowaną bazę noclegową (czytaj tu – noclegi Kościelisko), jest więc z czego wybierać. Basen Szymoszkowa w Zakopanem oferuje nam kąpiele w wodach geotermalnych, których temperatura oscyluje w granicach trzydziestu stopni. Co równie ważne, ośrodek ten uznano za miejsce o wpływie prozdrowotnym, a wodę używaną w basenach kwalifikuje się do wód leczniczych. Jest to zasługa dużej ilości jonów metali, które są w niej rozpuszczone. Dodatkowo na terenie kompleksu znajdują się cztery zjeżdżalnie, które różnią się wielkością. Dzięki temu idealne są zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Na terenie ośrodka znajdują się także sauny, z których możemy do woli korzystać. Basen Szymoszkowa jest więc idealnym miejscem na spędzenie części urlopu z rodziną. Dla rodziców nie ma przecież nic lepszego niż długa kąpiel w wodach geotermalnych, która spowoduje, że całe nasze zmęczenie zniknie. Nie zapominajmy też, że jest to idealne miejsce dla dzieci, które uwielbiają wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *