Atrakcje turystyczne w Karpaczu

Mieszkańcy zachodniej Polski często wybierają Sudety, a w szczególności Karkonosze, na miejsce spędzenia swojego urlopu. Dojazd tutaj z Wrocławia czy Poznania jest dużo łatwiejszy, niż do Zakopanego, o Bieszczadach nawet nie wspominając. Przy okazji, Karkonosze mają równie ciekawe szlaki turystyczne, co inne polskie góry. Dodatkowo, miasta położone w okolicy są pełne atrakcji turystycznych i oferują noclegi w przystępnych cenach. Karpacz jest bez wątpienia jedną z takich miejscowości.

Pierwszym punktem na liście miejsc odwiedzanych przez turystów przybywających do Karpacza jest oczywiście Śnieżka. Jest to najwyższy szczyt, zarówno Karkonoszy, jak i całego pasma Sudetów. Stąd, gdy pogoda jest dobra, rozciąga się przepiękny widok na wszystkie miejscowości położone w okolicy oraz na inne górskie szczyty. Równie chętnie, co Śnieżka, odwiedzana jest inna lokalna atrakcja – świątynia Wang. Pierwotnie ten drewniany kościół został wzniesiony w Norwegii, w miejscowości Vang. Został on jednak kupiony, rozebrany i przewieziony do Berlina, gdzie miał stanąć. Tak się ostatecznie jednak nie stało, a świątynia trafiła do Karpacza, gdzie stoi już ponad 150 lat. Innym miejscem chętnie wybieranym na spacery, jest . Tu można przejść się czerwonym szlakiem, który prowadzi prosto na koronę zapory. Z jednej strony utworzyło się niewielkie jezioro, a z drugiej podziwiać można kaskady wody, spadającej na prawie całej długości.

W Karpaczu znajdziemy też kilka muzeów, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Muzeum Zabawek, które znajdziemy w odremontowanym budynku byłego miejskiego dworca kolejowego. Muzeum przechowuje zbiory pochodzące z Wrocławskiego Teatru Pantomimy. W Karpaczu zlokalizowane jest także Muzeum Sportu i Turystyki. Tu, oprócz zbiorów poświęconych uprawianiu sportu, znajdują się kolekcje dotyczące rozwoju turystyki w Karkonoszach oraz przyrody tych gór. Przy wszystkich tych atrakcjach warto też pamiętać o innych plusach urlopu w Karpaczu. W przeciwieństwie do mniejszych miejscowości, nie będziemy mieć tu problemu ze znalezieniem dobrej restauracji czy pubu. Nie będziemy mieć też problemu, by zarezerwować tutaj noclegi. Karpacz i jego baza wypoczynkowa nie mają sobie równych w tej części Polski. Znajdziemy tu nie tylko pensjonaty i apartamenty pod wynajem, ale także bardziej luksusowe hotele, czy prywatne kwatery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *